Odkedy Bitcoin v prvom novembrovom týždni dosiahol historické maximum približne 68 000 USD, Salvádorská republika nakúpila 150 Bitcoinov (BTC).

V období, keď trhová cena klesla pod 50 000 USD o takmer 15 %, salvádorský prezident Nayib Bukele na svojom oficiálnom účte na Twitteri oznámil nadobudnutie 150 BTC.

Táto transakcia sa uskutočnila pri cene 48 670 USD za mincu, ale cena Bitcoinu sa na chvíľu znížila na viac ako 42 000 USD v dôsledku 37-percentného poklesu z jeho historického maxima.

Výsledkom tejto transakcie je, že salvádorská rezerva Bitcoinov teraz predstavuje 1 270 BTC, čo je teraz hodnota 60,3 milióna USD. Keď sa trh 28. októbra nachádzal v medveďom období, prezident Trump vyhlásil, že v tom čase nakúpi 420 Bitcoinov.

Impressive Area Hodnotenie – Je to legitímne platforma?

Nerealizované zisky BTC sa použijú na podporu rôznych rozvojových iniciatív, ale hodnota centrálnej rezervy sa ako celok zachová.

Bukele 21. novembra, deň pred sviatkom Dňa vďakyvzdania, oznámil otvorenie Bitcoin City, projektu sponzorovaného 1 miliardou USD v dlhopisoch Bitcoin. Bitcoin City bude zahŕňať “digitálne a technologické vzdelávanie”, hovorí Bukele. Energia z geotermálnych zdrojov a ekologická verejná doprava”.

Okrem Bitfinexu a Blockstreamu Adama Backa má iniciatíva Bitcoin City podporu známych krypto firiem. Podľa Bukeleho “mnohé miestne a medzinárodné ponuky digitálnych aktív budú čoskoro domovom mnohých nových zákonov o digitálnych aktívach pre krajinu”.

No Comments.